Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
      Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.34 (141) 2008. gada 20. augusts
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Ierosina mediāciju civiltiesisku strīdu risināšanai


Tieslietu ministrija (TM) iecerējusi ieviest mediāciju kā alternatīvu civiltiesisku strīdu risināšanas metodi, TM koncepcija iesniegta izskatīšanai valdībā - vēsta aģentūra BNS.

TM piedāvā mediāciju jeb domstarpību risināšanas veidu, kurā trešā neitrālā persona jeb mediators, izmantojot dažādas metodes, palīdz strīda pusēm sasniegt brīvprātīgu un pieņemamu risinājumu. Ministrijas piedāvātais "tiesas atvasinātas" mediācijas modelis paredz, ka to veic mediators pēc pusēm saistošā vai nesaistošā tiesas ierosinājuma un tiesvedība uz mediācijas procesa laiku tiek apturēta.

Koncepcijā piedāvāti arī citi modeļi - tīrā mediācija, ko veic mediators ārpus tiesas procesa, tiesas mediācija, ko tiesas procesa ietvaros veic tiesas mediators, kas var būt arī tiesnesis, kā arī integrētā mediācija, kurā tiesa tiesvedības laikā mēģina rast iespēju pušu sadarbībai, izmantojot gan tiesvedības, gan mediācijas metodes.

Tieslietu ministra preses sekretāre Inga Saleniece informēja, ka pašlaik Civilprocesa likumā nav ietverts regulējums par to, kā puses var nonākt līdz izlīgumam, kas apgrūtina tiesas pienākumu veicināt pušu samierināšanos un izlīguma panākšanu.

Mediācijas ieviešana mazinātu tiesu pārslodzi, paātrinātu strīdu atrisināšanas procesu, novērstu ar tiesas lēmumu izpildi saistītās problēmas un samazinātu tiesvedības izmaksas.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas