Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
      Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.36 (143) 2008. gada 3. septembris
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Čiekurkalna tirgus pēc rekonstrukcijas būs atvērtāks zemniekiem


Rīgas Čiekurkalna tirgus paviljonu rekonstrukcijā šogad plānots ieguldīt 95 tūkstošus latu, un turpmāk tirgus paredzējis ciešāk sadarboties ar Latvijas zemniekiem, pavēstījis tirdzniecības vietu nomātāja "Čiekurkalns" valdes priekšsēdētājs Juris Āzers - informē BNS. "Gribam, lai nākotnē virs tirgus ieejas būtu uzraksts "Čiekurkalna tirgus - zemnieku tirgus," viņš teica.

"Kad vēl bija ekonomiski labvēlīgāki laiki, plānojām tirgu ierīkot vairākos līmeņos, izveidojot arī vienu stāvu pazemē, taču tagad, kopš attīstība ir apstājusies, secinājām, ka labāk labiekārtot jau esošās telpas," stāstīja J.Āzers.

Rekonstrukcija tiks pabeigta līdz nākamā gada sākumam.

Patlaban Čiekurkalna tirgū Ropažu ielā tirgotā lauksaimnieciskā produkcija aizņem aptuveni 35% no kopējās tirdzniecības platības. Nākotnē plānots, ka lauksaimnieciskās produkcijas tirgošana būs tirgus galvenais darbības veids. "Mūsu tirgus ar 2,5 hektāriem ir viens no lielākajiem, ja ne lielākais Rīgā, tāpēc ir, kur izvērsties," J.Āzers teica, piebilstot, ka zemniekiem iespējams nodrošināt vairāk nekā 200 tirdzniecības vietu. Tas, vai iecere tirgu pārveidot par nozīmīgu vietu, kur realizēt tikai Latvijā audzēto produkciju, lielā mērā esot atkarīgs arī no zemnieku atsaucības.

Tirgu jau apmeklējuši 13 Latvijas kooperatīvu pārstāvji, kas nodarbojas ar sakņu, piena un gaļas realizāciju, un solījuši ierasties arī kooperatīvi no Latgales reģiona, kas nodarbojas ar gaļas pārstrādi.

"Lursoft" informācija liecina, ka "Čiekurkalna" īpašnieki ir privātpersonas. Pērn tirdzniecības vietu nomātāja apgrozījums bija 89,5 tūkstoši latu un peļņa - 107 tūkstoši latu.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas