Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
      Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.47 (154) 2008. gada 19. novembris
            

  Aktuāli | Ražotājs paplašinās

Lietuvā sāk darbu "Latvijas Finiera" rūpnīca
Lidija Dārziņa, "KV"


Foto: Māris Kaparkalējs, "LV"

Ukmerģes mērs Aļģirds Kopūsts (no labās): "Mēs priecājamies par ļoti jaunas modernas rūpnīcas darba sākumu. Pirms projekta pabijām Latvijā, redzējām ne tikai ražošanu, bet arī uzņēmuma rūpes par saviem cilvēkiem. Domāju, ka tas tā būs arī šeit. "Latvijas Finieris" pilsētā ienācis kā labs saimnieks. Ukmerģieši ar cieņu novērtēja rīdzinieku pirmo darbu – meža stādīšanu". Savukārt "Latvijas Finiera" valdes priekšsēdētājs Uldis Biķis uzteica arī lietuviešu ieinteresētību. Uzņēmums sadarbību plāno ilgtermiņā, jo atkarībā no pieprasījuma un piedāvājuma pasaules tirgū tiks lemts par ražotnes tālāku attīstību

     

Akciju sabiedrība "Latvijas Finieris" pagājušajā nedēļā atklāja jauno ražotni Lietuvā, Ukmerģē. Projekts īstenots divos gados. "Latvijas Finieris" tajā ieguldījis 21 miljonu eiro, 12,5 miljoni no tā ir "Swedbank" kredīts.

Lietuvieši apsveicinoties uzsvēra divus faktus: "Latvijas Finiera" labo reputāciju un pirmo darbu, ar ko latvieši ienāca kaimiņu zemē, – stādīja šeit mežu.Meitasuzņēmuma UAB "Likmere" jaunajā ražotnē plānots apstrādāt līdz 150 000 m3 bērza finierkluču un gadā saražot 85 000 m3 lobīto bērza finieri. To lietuvieši piegādās mātesuzņēmuma rūpnīcām Latvijā. Līdz šim "Likmere" transportēja uz Latviju finierklučus, tagad to pārstrāde notiks Ukmerģē, līdz kurai no Rīgas ir 220 kilometru.

Tas ir respektējams ieguvums pilsētai, kurā dzīvo gandrīz 30 tūkstoši iedzīvotāju. Ir sakārtota liela rūpniecības zonas teritorija, ražotnē būs darbs ap pussimt iedzīvotājiem. Turklāt tā vēl ir tikai projekta pirmā kārta.

Nākamgad rūpnīcā plānots 12-13 miljonu eiro apgrozījums.

 

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas