Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
      Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.47 (154) 2008. gada 19. novembris
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Bezdarbs aug Latvijā un latviešu darba zemēs


Latvijā nākamgad reģistrētā bezdarba līmenis var sasniegt 8%, un tas būtu gandrīz uz pusi vairāk nekā pērnā gada beigās, kad reģistrētā bezdarba līmenis bija 4,9%, prognozē Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) speciālisti.

NVA Sabiedrisko attiecību nodaļā aģentūru "BNS" informēja, ka Latvijā kopš jūnija bezdarba līmenis palielinās par 0,1 procenta punktu ik mēnesi, bet oktobrī - par 0,3 punktiem, sasniedzot 5,6%.

"Latgalē tradicionāli vērojams visaugstākais bezdarba līmenis valstī, taču pašlaik darbinieku kolektīvās atlaišanas vai štatu samazināšanas tendence skārusi visu valsti, arī tādas līdz šim ekonomiski veiksmīgākas pilsētas kā Rīga un Liepāja," norādīja NVA. "Mazumtirdzniecībā galvenie darbinieku skaita samazināšanas iemesli ir tirdzniecības vietu slēgšana. Apstrādes rūpniecībā darba devēji par atlaišanas iemesliem min ekonomiskās krīzes izraisīto ražošanas un tirdzniecības apjoma kritumu, pieaugošās ražošanas izmaksas, ražošanas apjoma samazināšanos un citus ar to saistītus iemeslus," skaidro NVA.

Pagājušā gada beigās bezdarba līmenis Latvijā bija 4,9%. 2008.gada oktobra beigās NVA uzskaitē bija 61 049 bezdarbnieki (par 3405 cilvēkiem vairāk nekā mēnesi iepriekš).

Bezdarbnieka statuss oktobrī piešķirts 12 048 personām (par 2062 vairāk nekā septembrī). Oktobrī 3193 bezdarbnieki iekārtojās pastāvīgā darbā. Bezdarbnieka statusu oktobrī zaudēja 8731 cilvēks, kas ir par pieciem cilvēkiem mazāk nekā iepriekšējā mēnesī, tostarp 4615 personas zaudēja bezdarbnieka statusu, jo bez attaisnojoša iemesla nepildīja bezdarbnieka pienākumus. Oktobra beigās NVA bija aktuālas 6762 (septembrī - 8304) reģistrētās brīvās darba vietas.

"KV" jau rakstīja, ka Īrijā bezdarbs oktobrī sasniedzis augstāko līmeni (6,7%) pēdējos 11 gados. Arī Lielbritānijā trešajā ceturksnī bezdarba līmenis sasniedza 5,8%, kas bija augstākais rādītājs pēdējo 11 gadu laikā, liecina Apvienotās Karalistes nacionālā statistikas biroja dati - vēsta BNS/AFP. Strauji palielinās arī bezdarbnieku pabalstu prasītāju skaits - oktobrī par 36,5 tūkstošiem, t.i., līdz 980 900, kas bija lielākais pieaugums pēdējos 16 gados.

Kopš 2004.gada maija peļņā uz Lielbritāniju kopumā devušies vairāk nekā 875 tūkstoši viesstrādnieku no jaunajām bloka valstīm Austrumeiropā.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas