Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
      Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.48 (155) 2008. gada 26. novembris
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Latvija arī nākamgad ES iemaksās mazāk, nekā pati saņem


Latvijas iemaksas Eiropas Savienībai (ES) arī nākamgad būs vairākkārt mazākas nekā no savienības saņemtie līdzekļi, liecina pagājušonedēļ Briselē panāktā vienošanās par ES 2009.gada budžetu.

Finanšu ministrijas Komunikācijas departamenta direktore Diāna Bērziņa aģentūrai "BNS" atgādināja, ka 21.novembrī Briselē starp ES Ministru Padomi un Eiropas Parlamentu tika panākta konceptuāla vienošanās par ES budžetu 2009.gadam. Tā paredz, ka ES dalībvalstīm atvēlēto maksājumu (apropriāciju) līmenis 2009.gada budžetā būs 116 miljardi eiro.

"ES šādi klasiski stimulē dalībvalstu patstāvību un pārdala atpakaļ līdzdalības iemaksu kopumu, kas ir visnotaļ neliels - nepārsniedz 4% no dalībvalsts IKP. Latvijai tas nozīmē iespēju joprojām iemaksāt ES "klubā" apmēram trīs reizes mazāk nekā saņemt atpakaļ, piemēram, struktūrfondu naudā. 2009.gada problēma mums ir tā, ka visi jaunā posma - līdz 2013.gadam - projekti 100% vispirms ir jāapmaksā par Latvijas līdzekļiem, lai tikai pēc apmēram gadiem diviem varētu saņemt atpakaļ pat līdz 85% ES līdzfinansējuma naudu," paskaidroja finanšu ministrs Atis Slakteris.

Pēc D.Bērziņas sniegtās informācijas, Briselē tika arī lemts, ka nepieciešamības gadījumā ātrākas strukturālo instrumentu maksājumu plūsmas nodrošināšanai dalībvalstīm ekonomiskās lejupslīdes laikā maksājumu apropriāciju apjomu ES nākamā gada budžetā varētu palielināt.

Vienošanās tika panākta arī par iespējamo finansējumu viena miljarda eiro apjomā ātrai reakcijai uz sarežģījumiem jaunattīstības valstīs globālās krīzes dēļ. Šo mērķu nodrošināšanai netiks skartas ES budžeta lauksaimniecības izdevumu rezerves.

Eiropas Parlaments 2009.gada budžetu galīgā lasījumā apstiprinās decembra sākumā.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas