Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
      Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.48 (155) 2008. gada 26. novembris
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Krievijas atteikšanās paaugstināt eksporta nodevu Latvijas kokrūpniekiem atņems daļu skandināvu klientu


Krievijas paziņojums ekonomiskās krīzes dēļ atteikties no plāna, kas paredzēja no nākamā gada krasi paaugstināt eksporta nodevas apaļkokiem, Latvijas kokrūpniekiem atņems daļu klientu Skandināvijas valstīs, aģentūrai "BNS" atzina Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss.

"Pirmā reakcija, uzzinot par šo paziņojumu, bija, ka Krievija ir izdarījusi pašu sliktāko lietu Latvijas kokrūpniekiem," viņš teica.

Tagad ir radusies situācija, ka Krievijas lēmums nepalielināt eksporta nodevas apaļkokiem nākotnē varētu atņemt Latvijas koksnes tirgotājiem klientus Skandināvijā, jo līdz ar to Krievijas koksne būtiski sāk konkurēt ar Latvijas piedāvājumu apaļkoksnes cenas ziņā. Proti, Latvijas uzņēmēji cerēja, ka pēc pusgada skandināviem varētu beigties pašreizējie uzkrājumi un būtu nepieciešama koksne un to viņi varētu pirkt no Latvijas, informēja K.Klauss.

Tomēr pastāv iespēja, ka pasaulē varētu pieaugt pieprasījums pēc papīra izstrādājumiem, kas dotu nelielu cerību Latvijas uzņēmējiem realizēt koksni lielākos apjomos Skandināvijas valstīs, stāstīja federācijas izpilddirektors.

Krievija 13.novembrī negaidīti paziņoja, ka ekonomiskās krīzes dēļ atteiksies no plāna, kas paredzēja no nākamā gada krasi paaugstināt eksporta nodevas apaļkokiem. Krievijas premjerministrs Vladimirs Putins tikšanās laikā ar Somijas kolēģi Mati Vanhanenu sacījis, ka Maskava atliks eksporta nodevu ieviešanu par deviņiem līdz divpadsmit mēnešiem. "Ņemot vērā, ka eksporta samazinājums no Krievijas var radīt ražošanas apjomu kritumu Somijas rūpnīcās, kā arī izraisīt negatīvas sociālās sekas, Krievijas valdība uzskata par iespējamu atlikt nodevu paaugstināšanu par 9-12 mēnešiem," aģentūra "Interfax" citējusi V.Putina sacīto.

Iepriekš Krievija bija plānojusi no 2009.gada 1.janvāra pacelt eksporta nodevas apaļkokiem no 25% līdz 80%.

Lai sekmētu arvien lielāku koksnes pārstrādes jaudu attīstību pašu mājās, Krievija 1.aprīlī pacēla minimālo izvedmuitu zāģbaļķiem, neraugoties uz ES un atsevišķu tās dalībvalstu, it īpaši Somijas, aktīviem protestiem un Eiropas Komisijas draudiem ar iespējamo veto Krievijas uzņemšanai PTO.

Minimālo izvedmuitu skujkoku apaļkokiem Krievija palielina pakāpeniski - no šā gada 1.aprīļa no pašreizējiem 10 eiro/m3 palielinot līdz 15 eiro/m3. Nākamais paaugstinājums bija paredzēts 2009.gadā, kad minimālā likme varētu sasniegt jau 50 eiro/m3 likmi.

Lēmums būtiski paaugstināt izvedmuitu apaļkoksnei negatīvi ietekmējis arī Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas, Vācijas, Japānas un Ķīnas kokrūpniekus.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas