Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
      Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.49 (156) 2008. gada 3. decembris
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

OCTA atlīdzība – arī ja cietīs avārijā ārzemēs un vainīgais būs maksātnespējīgs


Latvijas iedzīvotāji tikt pie sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanas atlīdzības no Latvijas OCTA Garantijas fonda varēs arī gadījumos, ja būs cietuši ceļu satiksmes negadījumā ārvalstīs, bet vainīgā transportlīdzekļa apdrošinātājs būs kļuvis maksātnespējīgs. To paredz Latvijas un vēl 19 citu Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstu Romā parakstītā starptautiskā vienošanās par savstarpēju ceļu satiksmes negadījumos cietušo aizsardzību apdrošinātāju maksātnespējas gadījumos - ziņo "BNS".

Ja Latvijas iedzīvotājs iekļūs ceļu satiksmes negadījumā kādā no šīm 20 valstīm un vainīgā transportlīdzekļa apdrošinātājs būs kļuvis maksātnespējīgs, tad zaudējumi cietušajiem sākotnēji tiks atlīdzināti no Latvijas OCTA Garantijas fonda. Vēlāk tie regresa kārtībā tiks atgūti no tās valsts, kurā notika ceļu satiksmes negadījums un atrodas negadījuma izraisītāja apdrošinātājs. Latvijas Transporta līdzekļu apdrošināšanas birojs (LTAB) arī atgādina, ka līdzīga kārtība darbojas arī Latvijas apdrošinātāju maksātnespējas gadījumā. Arī tad zaudējumi tiktu atlīdzināti no OCTA Garantijas fonda. Kā piemēru var minēt pirms vairākiem gadiem AAS "Alianse AK" gadījumu, kad apdrošinātāja maksātnespējas dēļ no OCTA Garantijas fonda tika izmaksātas atlīdzības cietušajiem. Neskatoties uz to, ka AAS "Alianse AK" aizņēma nelielu tirgus daļu (5,6%), no Garantijas fonda tika izmaksāti gandrīz 300 000 latu.

Romā vienošanos parakstījušas 20 valstis: Austrija, Beļģija, Bulgārija, Kipra, Čehija, Vācija, Dānija, Spānija, Somija, Francija, Grieķija, Itālija, Lietuva, Luksemburga, Latvija, Nīderlande, Polija, Portugāle, Slovēnija, Slovākija.

LTAB nodrošina OCTA apdrošināšanas sekmīgu darbību valstī. OCTA Latvijā tika ieviesta 1997.gadā, lai nodrošinātu ceļu satiksmes negadījumā cietušo trešo personu interešu aizsardzību. Sākotnēji birojs darbojās Finanšu ministrijas pakļautībā, bet kopš 2004.gada tā ir neatkarīga institūcija.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas