Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
      Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.49 (156) 2008. gada 3. decembris
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Atmaksā sindicētā kredīta 50 miljonus


Hipotēku banka ir veikusi 50 miljonu eiro sindicētā aizdevuma atmaksu Rietumeiropas bankām pilnā apmērā. Hipotēku banka ir pirmā Latvijā, kas spēj īstenot šāda apjoma aizdevuma atmaksu pasaules finanšu krīzes periodā.

"Bankas pamatdarbības funkciju nodrošināšanai veicām aizņēmumu un 2005. gadā slēdzām vienošanos ar Rietumeiropas bankām par sindicēto aizdevumu. Aizdevuma procesu vadīja Vācijas banka "Bayern LB"," stāsta Hipotēku bankas valdes loceklis Rolands Paņko.

Viņš piebilst, ka arī pēc šā aizdevuma atmaksas banka saglabā augstus likviditātes rādītājus.

"Pirms satricinājumiem pasaules finanšu sektorā ierasta prakse bija līdzīgus sindicētos aizdevumus pāratjaunot, taču mēs strādājām ar drošības rezervi - laicīgi veidojām resursu uzkrājumus un šobrīd varam pilnā apmērā veikt 50 miljonu eiro atmaksu," skaidro Hipotēku bankas Finanšu vadības departamenta vadītājs Normunds Šuksts. Viņš norāda, ka "pašreizējā finanšu tirgus sastinguma apstākļos Latvijas kredītiestādēm nav iespējams pāratjaunot līdzīgus aizdevumu līgumus pasaulē. Esošā situācija liela mēroga finanšu institūcijas darījusi ļoti piesardzīgas, tādēļ kredītresursi kopumā kļuvuši ievērojami dārgāki un grūtāk pieejami, nekā tas bija gadu iepriekš".

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas