Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
      Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.49 (156) 2008. gada 3. decembris
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Par 60% mazāka viesabonēšanas maksa īsziņām ES


Eiropas Savienības valstu valdības ceturtdien vienojās no nākamā gada vidus par 60% samazināt viesabonēšanas maksu īsziņām - tādējādi mobilo tālruņu lietotājiem no nākamā gada vasaras par īsziņu sūtīšanu no kādas citas ES valsts būs jāmaksā krietni mazāk nekā līdz šim - informē "BNS/REUTERS".

Saskaņā ar vienošanos ES iedzīvotājiem, kas uzturas citās ES valstīs, no 2009.gada 1.jūlija būs jāmaksā ne vairāk kā 0,11 eiro (7,7 santīmi) par vienu īsziņu bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Pašreizējā pakalpojuma maksa ES vidēji ir 0,29 eiro (20,4 santīmi). Vienošanās attiecas arī uz datu meklēšanu internetā un datu lejupielādi, izmantojot mobilo ierīci.

"Mēs vēlamies nepieļaut tā dēvēto rēķinu šoku, kad cilvēku, tam atgriežoties no brīvdienām, sagaida nepatīkams pārsteigums, saņemot mobilā tālruņa rēķinu," sacīja ES prezidējošās valsts Francijas rūpniecības un patērētāju lietu ministrs Liks Šatels.

Ar ierosmēm samazināt īsziņu viesabonēšanas cenas septembrī klajā nāca Eiropas Komisija. Lai ierosmes kļūtu par tiesību aktiem, tās vēl jāpieņem arī Eiropas Parlamentam.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas